מי ומי במקבלי המלגות

מתוך Socsciphd

גרסה מתאריך 11:27, 11 באוקטובר 2010 מאת Yogev (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה הנוכחית (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

מחזור ג מלגות הנשיא (תשע"א-תשע"ד)

אסף ברסקה - אני דוקטורנט במחלקה לפסיכולוגיה בתחום ה cognitive neuroscience. בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה העברית (בהצטיינות יתרה), מיד לאחר סיומו המשכתי למסלול ישיר לדוקטורט. המחקר שלי, בהנחייתו של פרופ' ליאון דעואל, עוסק בשני תפקודים קוגניטיביים לא מובנים ברובם (עדיין): החוויה המודעת, ותפיסה ועיבוד של מימד הזמן. אנחנו מנסים להבין את הקשרים הפונקציונאליים והבסיס המוחי של תפקודים אלה תוך שימוש בניסויים התנהגותיים ומדידות פעילות מוחית. רוב החשיבה בתחומים אלה עד היום הייתה שייכת לפילוסופים מחד ולפיזיקאים מאידך, וחוץ מזה שהחשיבה שלי מושפעת מהרעיונות של אלה ושל אלה, אני מנסה לפתח היבטים פילוסופיים וחישוביים כדי להביא לידי הבנה אינטגרטיבית. בנוסף, אני גם שותף עם פרופ' גרשון בן-שחר ופרופ' אשר כהן מהמחלקה לפסיכולוגיה במחקרים בתחומי קשב ועיבוד מידע בעל חשיבות, אוריינטציה והביטואציה, וגילוי מידע חבוי בשיטות פסיכופיזיולוגיות. את מעט הזמן הנותר אני משקיע בסטודנטים בקורס שיטות מחקר מתקדמות של תואר שני בפסיכולוגיה אותו אני מתרגל, וגם בלטייל, לבשל, לצלם, לנגן, לשחק כדורסל ועוד כמה פעילויות חוץ-אקדמיות מפוקפקות שכאלה.


זהר גזית - אני דוקטורנט במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. בוגר החוג לפילוסופיה (בהצטיינות) ומוסמך המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה (בהצטיינות יתרה) באוניברסיטה העברית. בעבודת המוסמך בחנתי כיצד נשים שחוו אובדן היריון או אובדן יילוד מפרשות את האירוע תוך הבלטת מאפייני זהות אימהית. זאת, על רקע יחס חברתי מבטל כלפי אובדן מסוג זה, מחד, והדגשת חשיבות האימהות בחברה הישראלית, מאידך. במחקר הדוקטורט, בהנחיית פרופ' גד יאיר וד"ר נורית שטדלר, אני ממשיך לבחון מוות נעדר לגיטימציה חברתית, באמצעות חקר עמותות המקדמות שיח חברתי חלופי אל מול תפיסות מקובלות בנושאים כגון טיפול המוענק לחולים סופניים, הסדרי קבורה וסוגי מוות הממוקמים בתחתית "היררכיית המוות" בישראל. פעילות עמותות אלו מתאפיינת בפרדוקס הנובע מכך שהן מעוניינות להשמיע את קולן בפומבי ולמשוך חברים ותומכים, אולם עיסוקן הוא בנושאים המהווים טאבו, שהציבור נרתע מהם. בנוסף למחקר, אני מרצה בבי"ס לעבודה סוציאלית ובמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. כדי לאזן, במקצת, את תחומי העניין האקדמיים שלי אני מרבה באכילת גלידה.


שמואל לויט -אני תלמיד לתואר שלישי במחלקה לסטטיסטיקה. סיימתי תואר ראשון בביולוגיה בגבעת רם (בהצטיינות) ותואר שני בסטטיסטיקה כאן בהר הצופים. בין לבין, למדתי לימודי שנה א' במתמטיקה. עבודת המוסמך שלי, בהנחיית פרופסור בנימין יקיר, עסקה במיפוי גנטי של תכונות כמותיות בבני אדם, תחת המודל הליניארי המוכלל. במסגרת התיזה למוסמך, התמקדתי במצב בו התכונה הכמותית הנחקרת מתפלגת נורמאלית . במסגרת עבודת הדוקטוראט, אני מרחיב את המודל למגוון משתני תגובה מהמשפחה המעריכית. המחקר שלי מתמקד באמידת פרמטרים לא ידועים, במצבים בהם אין ביטוי סגור לאומד הנראות המרבית ויש לפתח גישות חישוביות לאמידה. מעבר לפיתוח גישות אמידה, אני בוחן את הנזק של האמידה בהקשר של עוצמת המבחן וההסתברות לטעות מסוג ראשון. המחקר שלי כולל פיתוחים אלגבריים והדמיות ממוחשבות בתוכנת R. בנוסף לעיסוק במחקר, אני מרצה (זוטר) ומתרגל במחלקה לסטטיסטיקה. בשביל הרוח, אני שר במקהלת החזנים "זמרת-יה" ומתאמן ביוגה.


אוהד רוה - אני דוקטורנט במחלקה לכלכלה. בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת קונקורדיה (מונטריאול, קנדה), ותואר שני בכלכלה מאוניברסיטת קווינס (קינגסטון, קנדה). עבודת המאסטר שלי, בהנחיית פרופ' רובין בודוואי, עסקה בנושא המשאבים הטבעיים בקנדה; ספציפית, בעבודה זו בדקתי האם קנדה כפדרציה פוגמת ברווחת אזרחיה כאשר היא נותנת למחוזות השונים בעלות מלאה על משאבים הנמצאים בתחומם. בעבודת הדוקטורט, בהנחייתם של פרופ' עומר מואב ופרופ' נתן זוסמן, אני מתכוון להרחיב את עבודת המאסטר, ולבדוק את הקשר שבין משאבים טבעיים, פדרציות, וצמיחה כלכלית, בתקווה להגיע להבנה טובה יותר של השפעתם של משאבים טבעיים על כלכלת פדרציות.חנן הבר - אני דוקטורנט בבית הספר למדיניות ציבורית. את התואר הראשון עשיתי בפקולטה למדעי הרוח, בחוג להיסטוריה ובתוכנית 'אמירים' למצטיינים במדעי הרוח. את התואר השני עשיתי בבית הספר למדיניות ציבורית, בתוכנית המצטיינים למוסמך. את התזה לתואר השני כתבתי בנושא רגולציה חברתית של שירותי תשתית, והתמקדתי במגזר החשמל בישראל, בריטניה ושבדיה. עבודת הדוקטורט שלי תעסוק באופן רחב יותר בקשר שבין המדינה הרגולטורית לבין מדינת הרווחה. בנוסף, תרגלתי בשנה האחרונה קורס מבוא לסוגיות יסוד ותיאוריות בבית הספר למדיניות ציבורית. לא מזמן זכיתי בפרס ע"ש ג'יאנדומניקו מיונה על מאמר שכתבתי על בסיס עבודת התזה. המנחה שלי לתואר השני וכעת לדוקטורט הוא פרופ' דוד לוי פאור.


חננאל רוזנברג - דוקטורנט במחלקה לתקשורת ועיתונאות. את התואר הראשון עשיתי בחינוך ובתנ"ך ובתואר שני עברתי לתחום התקשורת והעיתונאות. עבודת המאסטר שלי בהנחייתה של פרופ' יפעת מעוז, עסקה במחקר האפקט של ראיונות טלוויזיונים עם טרוריסטים על קהל הצופים. בעבודת הדוקטורט אני בוחן את התקשורת הסלולרית, את האופן בו מדיום זה מחולל שינוי במוסדות חברתיים המבוססים על סמכות וניתוק ('קיטוע'), כגון בית הספר, הממסד הצבאי והחברה החרדית, וכן את האסטרטגיות השונות הננקטות להתמודדות עם 'איום' זה. העבודה נעשית בהנחיתו של פרופ' מנחם בלונדהיים. בנוסף אני עוסק בתחומים של מדיה ובני נוער ובתוכניות לימודים בחינוך לצפייה ביקורתית, ובשעות הפנאי אני מלמד תקשורת בתיכון, וסטודנטים במסלול להוראה.


יוגב קיויתי - אני דוקטורנט במחלקה לפסיכולוגיה, במגמה הקלינית. בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מיוחד בתכנית המצטיינים החד-תחומית באוניברסיטת ת"א. עבודת הדוקטורט שלי, בהנחיית פרופ' יונתן הפרט, עוסקת בקשר בין ויסות רגשי (יכולת האדם להגביר, לשמר או להפחית את חווייתו ותגובתו הרגשית) לבין הפרעת חרדה חברתית והתוצאה והתהליך של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT). במסגרת המחקר, נגייס מטופלים בעלי הפרעת חרדה חברתית (אנשים החווים חרדה קיצונית במצבים חברתיים) ונעניק להם טיפול קוגניטיבי-התנהגותי של מספר חודשים. לפני הטיפול, לאורכו ואחריו נמדוד את מיומנויות הויסות הרגשי של הנבדקים באמצעות שאלוני דיווח-עצמי ובאמצעות פרדיגמת ERP, כך שנוכל לבדוק את הויסות הרגשי של בעלי ההפרעה, כיצד הוא מנבא את הצלחתם בטיפול ואת תהליך הטיפול. בנוסף, אני מתרגל את הקורס "שיטות סטטיסטיות במחקר הפסיכולוגי" לסטודנטים שנה ב' בתואר ראשון לפסיכולוגיה.


.

 מחזור ב של מלגות הנשיא   (תש"ע-תשע"ג)

אביגיל פרדמן

אביגיל פרדמן היא דוקטורנטית בביה"ס למדיניות ציבורית וממשל. נמצאת כעת בשנת לימודים באוניברסיטת Harvard, בעזרת מלגת פולברייט. בעלת תואר ראשון בגיאוגרפיה (האוניברסיטה העברית) ותואר שני בתכנון ערים ואזורים (הטכניון). בטרם התחלתי במחקר עבדתי כארבע שנים כמתכננת תחבורה, עיסוק שהביא אותי להתעניין בשאלות של נגישות וניידות, ובמיוחד בהצדקה המוסרית לפריסה מרחבית של הזדמנויות. לכן יעסוק המחקר שלי, בהנחיית ד"ר דני אטאס, במימד המרחבי של תיאוריה של צדק חלוקתי, ובפרט במשמעות המרחבית (והמוסרית) של פריסת הזדמנויות כגון תעסוקה ולימודים. כרגע אני חיה עם בן זוגי ובתי בקיימברידג' הקרירה והיפיפיה, ובהמשך בתל אביב (בשאיפה להתבסס בירושלים בסופו של דבר).בזמני הפנוי אני קוראת (ספרות אנגלית) ומקריאה (המפוזר מכפר אז"ר ועוד כהנה קלאסיקות).


שגיא גינוסר

אני דוקטורנט במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, בוגר תואר ראשון ושני גם הם באוניברסיטה העברית. עבודת המוסמך שלי שהייתה במגמה לאנתרופולוגיה, חקרתי עלייה לרגל של הינדואים מצפון מערב הודו, בהנחייתם של פרופסור דון הנדלמן מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ופרופסור דוד שולמן ממדע הדתות ולימודי הודו. בעבודת הדוקטורט שלי אני חוקר מנהיג דתי מקומי שהוא גורו של מדיומים-מרפאים, ומי שמבצע ריטואלים שונים הפועלים על הקוסמוס המקומי באופנים שונים, וביניהם העלייה לרגל שעמדה במרכז התיזה שלי. המחקר שלי הוא אנתרופולוגי "קלאסי", כלומר, תצפית משתתפת ושהייה ממושכת עם נחקריי. לכן יש סיכוי טוב למצוא אותי בהודו, שהפכה לי לבית שני. ונסיים בברכת דיוואלי שמח (חג האורות ההינדואי) שנחוג עתה.


בלה וקולנקו-לגון

בלה וקולנקו-לגון היא דוקטורנטית במחלקה לסטטיסטיקה. עבודת התיזה שלה בתואר שני הייתה בנושא "שיטות רב משתניות בסטטיסטיקה מרחבית". בדוקטורט החליטה לעבור לתחום של הסקה סטטיסטית במחקרי חתך - דרך נפוצה ונוחה לאיסוף נתונים בהרבה תחומים. המחקר יכלול הסקה סטטיסטית על תהליכים המורכבים ממספר שלבים, כאשר המדגם מכיל בעיות כגון הטיות, חוסרים ומשתנים מסבירים. הדוקטורט הוא בהנחיית ד"ר מיכה מנדל. בנוסף ללימודים אני עובדת בלה מעבדה לסטטיסטיקה יישומית במחלקה לסטטיסטיקה.


רעות איצקוביץ מלכה

רעות איצקוביץ מלכה היא דוקטורנטית במחלקה למדע המדינה. היא כותבת את עבודת הדוקטורט שלה בהנחיית פרופ' ראובן חזן. המחקר עוסק בתפקיד הייצוגיות הפוליטית ובוחן באופן השוואתי כיצד מחוקקים במדינות שונות בעולם תופסים את תפקידם כנבחרי ציבור ומתמודדים עם הצורך לייצג ציבור בוחרים בעל אינטרסים מוגדרים מחד, ולהישמע לתכתיבים מפלגתיים ומשמעת סיעתית, מאידך. רעות היא בוגרת תואר ראשון במדע המדינה והיסטוריה של עם ישראל ותואר שני במדע המדינה, שניהם מהאוניברסיטה העברית. בשנים האחרונות היא מתרגלת מספר קורסים לתואר ראשון במחלקה למדע המדינה. רעות נשואה באושר לליאור ומתגוררת בירושלים.


אלישיב וידמן

אני דוקטורנט במחלקה לכלכלה ובמרכז לחקר הרציונליות, ותחום המחקר שלי הוא mechanism design שזהו ענף של תורת המשחקים. את עבודת המסטר שלי כתבתי על השפעת מידת שנאת הסיכון של הפרט על החוזה האופטימלי שתציע לו הפירמה, בהנחייתו של פרופ' מוטי פרי. בעבודת הדוקטורט אני מתכוון לבחון מנגנונים של חוזים דינמיים, וכמובן שאמשיך עם אותו המנחה. חוץ ממחקר אני נהנה לבלות עם נאוה בת זוגי, לרוץ אחרי שקד (קצת יותר משנתיים) לצפות לרך שעוד לא נולד (אבל כבר ממש קרוב) ואם נשאר קצת זמן אז לעשות כל מיני סוגים של ספורט.


עמר שוורץ

אני בוגר תואר ראשון בתוכנית פכ"ם ותואר שני במדע המדינה, שני התארים מהאוניברסיטה העברית. עבודת המאסטר שלי, שנכתבה בהנחייתו של פרופסור ירון אזרחי, עסקה ביצירותיו של כותב אנגלי פורה בשם גילברט קית' צ'סטרטון (1874-1936). העבודה התמקדה בעיקר בסיפורים הקצרים של צ'סטרטון המתארים את עלילותיו של הכומר הקתולי והבלש החובב, האב בראון. בעבודה טענתי כי סיפוריו מסמרי השיער של האב בראון אינם רק בידור קליל לשעת לילה מאוחרת. צ'סטרטון פרש בסיפורים אלה משנה פילוסופית ופוליטית סדורה שיסודותיה קשורים אל האופן בו ניגש האב בראון לפתור את התעלומות שאל מולן הוא ניצב. העבודה הציגה את תפיסת העולם הצ'סטרטונית ועמדה על האופנים בהם רעיונות שניסח צ'סטרטון ביצירותיו העיוניות התגלגלו לעלילות בלשיות בסיפורי האב בראון. עבודת הדוקטורט שלי, שגם היא נכתבת בהנחיית הפרופסור ירון אזרחי ובמסגרת החוג למדע המדינה, אמורה לפתח את עבודת התזה. בעבודה אני רוצה לבחון סופרים נוספים (שמספרם המצומצם עדיין לא ידוע לי) המנסחים בכתביהם תפיסת עולם מגובשת הנעה בתווך שבין בין הפוליטי, הפילוסופי והספרותי.


דניאלה שידלובסקי

אני דוקטורנטית במחלקה לפסיכולוגיה, במגמה החברתית. בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית. עבודת הדוקטורט שלי, בהנחייתם של ד"ר רות מאיו ופרופ' יעקב שול, עוסקת בתהליכי רמאות ורמאות עצמית. אנו בוחנים כיצד דמיון מאפשר לאנשים לרמות מבלי להרגיש רמאים ומציעים מנגנון רמאות עצמית המתבסס על תהליכי דמיון וחשיבה. המחקר נערך באמצעות ניסויי מעבדה ועושה שימוש במערכת מציאות מדומה, המספקת לנבדקים תחושה של חוויה אמיתית ומוחשית להפליא בסיטואציה דמיונית. בנוסף אני מנהלת המעבדה, מתרגלת בקורס חשיבה יצירתית ומלמדת סטודנטים מהמגזר הערבי בחוג לפסיכולוגיה.


.


מחזור א מלגות הנשיא (תשס"ט-תשע"ב)

להלן רשימת מקבלי המלגה במחזור א' של מלגות הנשיא. המלגאים זכאים למלגה של 40,000 ש"ח למשך ארבע שנים וכמו כן זכאים להתחרות על מלגות נוספות עד לתקרה המותרת באוניברסיטה (ראה תקנון מלגות).

מיכל איזקסון-ברנד, אני חוקרת התנהגות מרחבית באמצעות שיטות איתור מתקדמות. בוגרת תואר ראשון ושני במחלקה לגאוגרפיה באוניברסיטה העברית שם אני גם כותבת את עבודת הדוקטורט שלי על פעילות מרחבית של קשישים בריאים בתל-אביב בהנחייתו של ד"ר נועם שובל. בעבודת המאסטר שלי עסקתי בדפוסי התנהגות מרחבית של מבקרים בעכו העתיקה תוך יישום שיטה להשוואת רצפים המיושמת בביוכימיה להשוואה של רצפי DNA. כשאני לא עוקבת אחרי אנשים אפשר למצוא אותי מתרוצצת עם ניצן וערבה הילדות שלנו.

ארוניס-ריינהרץ קרולין - דוקטורנטית במחלקה לתקשורת ועיתונאות בהנחייתם של פרופ' תמר ליבס וד"ר עמית פינצ'בסקי. עבודת הדוקטורט שלי עוסקת באינטימיות כמונח תקופתי וכפרקטיקה אשר קשורים לתהליכי תיווך באמצעי התקשורת. עבודת המאסטר נכתבה במחלקה לתקשורת בהנחיית ד"ר אסתר שלי-ניומן, ועסקה בהבנייה התקשורתית של תפקיד האם הישראלית ודמותה ב"פרשת רמדיה" (2003). תחומי העניין שלי קשורים בתיאוריות של תקשורת, בפרקטיקות של יצירת קרבה וחיבור בין פרטי לציבורי ובין פרטי לפרטי. כמו כן, אני עוסקת במגדר, מרחב, זמן, זכרון ושיח. כותבת שירה ופרוזה להנאתי, ומאחסנת ברזומה שנה של עבודה עיתונאית. ביומיום האקדמי אני גם עוזרת מחקר ומתרגלת לתואר ראשון ושני במחלקה לתקשורת.


בלמס מיטל. אני דוקטורנטית במחלקה לתקשורת ועוסקת בתקשורת פוליטית בהנחייתם של ד"ר תמיר שפר וד"ר לילך ניר. עבודת התיזה שלי עסקה בהשפעתה של תוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" על תפיסתם הפוליטית של צעירים ישראלים בבחירות 2006 את תדמיות המנהיגים. עבודת הדוקטורט שלי מתמקדת בדיפלומטיה ציבורית בזירה התקשורתית: הבניית התדמית של השחקנים הפוליטיים בתקשורת ובדעת הקהל הבינלאומית. מתרגלת בקורס שיטות מחקר לתואר ראשון ולתואר שני. גרה בהר אדר ומכורה לספורט.


בן-זאב נדב. אני דוקטורנט בכלכלה במסלול הישיר של המחלקה. עבודת המחקר שלי במסגרת התואר השני שלי עסקה במנגנון התמסורת המוניטארית בישראל. במסגרת עבודת הדוקטורט, אני מעוניין לחקור את הגורמים השונים המניעים מחזורי עסקים במשקים מפותחים. אני בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאונ' ת"א. עם סיום התואר הראשון התחלתי ללמוד לתואר שני בכלכלה באונ' ת"א ולאחר שנה התחלתי ללמוד במסלול הדוקטורט הישיר באונ' העברית. אני מאד שמח על תכנית מלגות הנשיא ומאחל בהצלחה לכל החברים בה.


בן-מאיר קובי דוקטורנט בפורום אירופה בהנחייתה של פרופ' ביאנקה קוחנל. תחום ההתמחות העיקרי הוא אמנות עכשווית בישראל ובגרמניה. עבודת התיזה שלי עסקה בדימויים של כאב, מחלה ומוות באמנות הישראלית בשנות ה-70. נושא עבודת הדוקטורט הוא "דימויים אפוקליפטיים באמנות העכשווית". הוא יבחן את העיסוק בסוף העולם באמנות העכשווית במערב אירופה, ביחס לצפון אמריקה, יפן וישראל, מאז 1995 ועד היום.


רון הורן כותב דוקטורט במחלקה לגיאוגרפיה בנושא פערים בין אזוריים בדפוסי צריכה של משקי בית ואמידת מדדי מחירים לצרכן נפרדים לאזורים בישראל. בוגר כלכלה וגיאוגרפיה ומוסמך בגיאוגרפיה והתמחות בלימודים עירוניים (שני התארים באוניברסיטה העברית). עבודת הגמר שלי ניתחה את הפערים בין רשויות מקומיות בארנונה למגורים בישראל. במחקרי אני עושה שימוש נרחב באקונומטריקה מרחבית המאפשרת הוספת המימד המרחבי בנתונים לניתוח. בשנים האחרונות אני מתרגל בקורסי הסטטיסטיקה של המחלקה לגיאוגרפיה לתואר ראשון ושני. אני תמיד פתוח להתיעצויות ושיתופי פעולה. השתתפתי בקורסי קיץ בחו"ל במסגרות שונות ואני מעריך מאד את המפגש בין סטודנטים ממקומות שונים ותחומים שונים. עוד אודותיי ומחקריי.


המר גילי דוקטורנטית בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה וחינוך, ותואר שני במסלול ישיר לדוקטורט באנתרופולוגיה, בהנחיית פרופ' תמר אלאור וד"ר עזיזה כזום. תחום הלימוד והמחקר העיקרי שלי באנתרופולוגיה הוא מגדר, כאשר מחקרי בוחן את תהליך כינון הזהות הנשית בקרב נשים עיוורות מלידה, ואת הקשר בין המושגים "מבט", "מגדר", ו"נשיות". מתודולוגיית המחקר הינה איכותנית, בהתאם לדיסציפלינה האנתרופולוגית - של עבודת שדה, הכוללת אתנוגרפיה באמצעות ראיונות ותצפיות, וניתוח תיאורטי תמתי של החומר האמפירי. אני שמחה מאד על תכנית מלגות זו ומאמינה כי היא בעלת חשיבות רבה בשלב זה של עבודת הדוקטורט, והכרחית לצורך ביצוע מחקר ברמה גבוהה. מאחלת שנה טובה, מפרה ומעניינת לכולנו!


חשן-הלל שהם - אני דוקוטרנטית במחלקה לפסיכולוגיה, במגמה לפסיכולוגיה חברתית. סיימתי לפני 3 שנים תואר ראשון בפסיכולוגיה ובתוכנית "אמירים" למצטיינים במדעי הרוח, באוניברסיטה העברית. עם סיום התואר הראשון התחלתי במסלול ישיר לדוקטורט בהנחייתו של פרופסור אילן יניב. תחום המחקר שלי הוא קבלת החלטות, ואני מתעניינת במיוחד בהחלטות אלטרואיסטיות שפרטים מקבלים אף שיש להן עלות עבורם ותועלת רק לאדם אחר. בפרט, אני חוקרת באמצעות ניסויי מעבדה, משחקים ושאלונים את נכונותם של אנשים לתת עצות כאשר למתן עצה יש עלות עבורם, ותועלת לאדם אנונימי אחר. אני תמיד שמחה לתת ולקבל עצות... גדלתי וגרתי בירושלים (כמעט) כל חיי, ואני גרה ברחביה עם בן זוגי אלכס.


אליקים כסלו - דוקטורנט בבית הספר למדיניות ציבורית וממשל. בנוסף, משמש זו השנה השנייה כמרכז אקדמי בבית המדרש לצדק חברתי של תנועת "מעגלי צדק" ומכללת בית מורשה. בעל תואר מוסמך במדיניות ציבורית ותואר מוסמך נוסף בייעוץ חינוכי, שניהם מן האוניברסיטה העברית. תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך, מחשבת ישראל ותלמוד ממכללת הרצוג להכשרת מורים. תחום המחקר מתמקד בהשתלבותם של מיעוטים ועולים חדשים במערכת החינוך הישראלית תוך ניתוחה בשלוש רמות: א. גיבוש הזהות ב. תהליכי ההשתלבות ג. מדיניות.


מיכאלי מוטי - נשוי בכיף ואב טרי יחסית (ילד בן שנה). חוץ מאבהות אני עוסק פה ושם גם במחקר ובלימודים. חי כבר שנים בתנועה וחיפוש תמידיים - תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה מהטכניון, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א, ועכשיו מתחיל שלב א' בתואר שלישי בכלכלה פה בירושלים. אחרי שלוש ערים, שלוש אוניברסיטאות ושלושה חוגי לימוד שונים (פלוס מספר לא ידוע של קורסים במדעי חברה ורוח במהלך השנים), אני מתחיל להרגיש שהגעתי אל המנוחה והנחלה. אני עושה את הדוקטורט כסטודנט במרכז לחקר הרציונליות בגבעת רם, בהנחייתו של ישראל אומן. הנושא עוד לא ממש תחום בדיסציפלינה ברורה, אבל נע איפשהו בין תורת המשחקים, תורת ההחלטות וכלכלה התנהגותית (לא מבטיח לענות שתי תשובות רצופות זהות על השאלה "במה אתה עושה דוקטורט?"). רוצה להיות מרצה לא פחות מאשר חוקר, ומקווה לשנות (לטובה כמובן) את החיים לפחות לכמה אנשים. גר כרגע בחולון (אבל כאן עוד לא מדובר במנוחה ונחלה).


מקסים מיליאבסקי אני דוקטורנט במחלקה לפסיכולוגיה, במגמה הקוגניטיבית. ב-2003 סיימתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה העברית. מיד לאחר מכן, המשכתי לתואר שני (לא ברור למה היה צריך כל כך למהר). כעת אני נמצא במסלול ישיר לדוקטורט (בשלב א') בהנחייה של ד"ר רן חסין ופרופ' יעקוב שול. אני מתעניין בתהליכים לא מודעיים ובפרט בהשפעה של גירויים תת-סיפיים על קבלת החלטות. בדוקטורט החלטתי להתמקד בשאלה - האם עיבוד של גירויים המוצגים מתחת לסף המודעות מושפע מתהליכים מוטיבציוניים (מה כל זה אומר?). אני גר בירושלים, בגבעה הצרפתית בדירה לא גדולה, אבל מקסימה (כולם מוזמנים לבקר!). בבקרים של ימי חול אני עושה טאי צ'י בגן הבוטני ובשבת בערב משחק שחמט עם השותף. בשאר הזמן הפנוי שיש לי אני קורא מאמרים, מכין ניסויים, מריץ נבדקים, כותב תרגילים, בודק תרגילים, כותב מבחנים, בודק מבחנים, וכן מנהל את "המעבדה המקסימה" של פרופ' אילן יניב העוסקת בעצות (ראה שהם חשן-הלל).


סילפן רוני אני דוקטורנט במחלקה ליחסים בינ"ל, בוגר תואר ראשון ושני של האוניברסיטה העברית. עבודת הדוקטורט שלי משתלבת בתפר שבין היחסים הבינ"ל והמשפט הבינ"ל ותנסה לפתח כלים תיאורטיים להסבר שינוי של נורמות של המשפט הבינ"ל מתחומי עניין שונים . שנתיים בתוכנית חילופי סטודנטים בברלין הפכו אותי לגרמנופיל ובימים אלו אני גם חוקר את המעבר לשלום בין מזרח גרמניה ופולין לאחר מלחמת העולם השנייה. יליד ותושב ירושלים, פעיל בקבוצת "מלונה" לעידוד פתרונות דיור בהשג יד לצעירי העיר, מתרגל ועוזר מחקר, נשוי לאורלי ובעלים של כלבה מעורבת קטנה העונה (לעיתים) לשם פצ'ה. שמח להיות חלק מקבוצה זאת ומקווה ללמוד מהמגוון העצום של ידע ותחומי עניין שהתרכזו בהעזריאל דוד אני מהמחלקה לססטיטיקה. תחום המחקר שלי הוא סוג של ניסויים רפואיים שקרוי PHASE ONE. בניסויים אלה המטרה היא למצוא את המינון של תרופה בעל סף רעילות נסבל (MTD - Maximal Tolerable Dose). המטרה במחקר היא למצוא תכנון סדרתי של ניסוי כזה שהוא אופטימלי במובן מסויים. תחת ניסוח מתאים זו בעיית החלטה מרקובית והפתרון עשוי להיות מושג באמצעות תכנון דינמי (Dynamic programming). הדוקטורט הוא בהנחיית פרופ' יוסי רינות וד"ר מיכה מנדל. יש לי תואר ראשון במתמטיקה מהאוניברסיטה העברית. לאחר התואר הראשון עשיתי הסבה לסטטיטסטיקה ובתחום זה עשיתי את התואר השני. אני גר בירושלים, נשוי לכנרת ואב לאבינעם (4), מבשר (2) ו... (-4 חודשים).


דנה קפלן אני בוגרת האוניברסיטה העברית (ספרות כללית והשוואתית וקומוניקציה) ובעלת תאר שני מהיחידה למחקר התרבות באוניברסיטת תל אביב. בעבודת התזה חקרתי את חתונות המעמד הבינוני הגבוה מהפרספקיבה של ייצור תרבות וטעמים אסתטיים. בעבודת הדוקטורט שלי, במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ובהנחייתה של פרופ' אוה אילוז, אני מתכוונת להרחיב את המבט על המעמד הבינוני גבוה, ולחקור את הפרקטיקות המיניות המעצבות את גבולות המעמד. אני עובדת באוניברסיטה הפתוחה במחלקה לסוציולוגיה, מדע המדינה ותקשורת, וגרה בתל אביב עם בתי בת השבע, אלה.


רשף יהונתן אני בוגר התכנית המשולבת: פכ"מ (פילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה). עם סיום התואר הראשון, המשכתי לתואר שני במחלקה למדע המדינה ובימים אלה אני עובר למסלול הישיר לדוקטורט. תחום המחקר המרכזי שלי הוא פילוסופיה פוליטית בת-זמננו; תחום שמשיק למגוון תחומים נוספים: פילוסופיה, מדע המדינה, משפטים וכלכלה. את עבודת הדוקטורט אני מתכנן לכתוב על סוגיות של צדק בתוך המשפחה בין הורים לילדים, בהנחיית פרופ' אבנר דה-שליט. בנוסף, אני מאוד מתעניין בהגות יהודית מודרנית. מאמר שכתבתי, שעורך השוואה בין הגותו של ישעיהו ליבוביץ לזו של פרידריך ניטשה, צפוי להתפרסם בקרוב. מעבר לכך, אני מתרגל בקורסים לתואר ראשון במדע המדינה ובפכ"מ. אני גר בירושלים ונשוי באושר לשני.


שהינו-קסלר שלומית - דוקטורנטית בחוג למדע המדינה. חוזרת לאקדמיה לאחר מספר שנים "בחוץ". מחפשת אחר תשובות אקדמיות (ואחרות) לשאלות הנוגעות לבחירות ופרקטיקות של יחידים ומשמעותן הפוליטית. עבודת הדוקטורט שלי בהנחיית פרופ' ירון אזרחי ופרופ' זאב קליין עוסקת בדרכים חדשות להשתתפות פוליטית. גרה עם רמי שלי ותמר שלנו, במעונות המשפחות בהר הצופים.מלגאי דיקן (תש"ע-תשס"ג)

מיכל איזקסון

מיכל חוקרת התנהגות מרחבית באמצעות שיטות איתור מתקדמות. בוגרת תואר ראשון ושני במחלקה לגאוגרפיה באוניברסיטה העברית שם אני כותבת את עבודת הדוקטורט שלי על פעילות מרחבית של קשישים. בחודש אוגוסט האחרון יצא לאור ספר בהוצאת Routledge אותו כתבתי בשיתוף עם המנחה שלי ד"ר נועם שובל הספר עוסק ביישום שיטות איתור לחקר פעילות מרחבית של תיירים והוא הספר הראשון שיוצא בתחום שאינו אסופת מאמרים. כאשר אני לא עוקבת אחרי אנשים אפשר למצוא אותי משחקת עם ניצן וערבה הילדות שלנו.


גילי המר

גילי המר היא דוקטורנטית במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. מחקרה עוסק בתהליך כינון זהות נשית בקרב נשים עיוורות מלידה, ותפיסותיהן ביחס לנשיות, מגדר ומיניות. המחקר נערך בהנחייתן של פרופ' תמר אלאור וד"ר עזיזה כזום. המחקר מעלה שאלות בדבר הקשר בין מגדר, נשיות ומיניות לבין עיוורון, ראייה, ומושג "המבט" (Gaze), דרך פריזמת המחקר האנתרופולוגית, ועוסק בסוגיות כגון פרפורמנס מגדרי בחיי היום יום, אנתרופולוגיה של החושים, חלל ומרחב ועוד. כמו כן, המחקר מקיים דיאלוג עם תחומים נוספים ובהם תיאוריה פמיניסטית, מחקר בתרבות חזותית, לימודי נכות ומתודולוגיה איכותנית. גילי המר סיימה את לימודי התואר הראשון באוניברסיטה העברית בסוציולוגיה אנתרופולוגיה וחינוך, ואת לימודי התואר השני במסלול ישיר לדוקטורט באנתרופולוגיה. במהלך לימודי התואר השני והדוקטורט עבדה כעוזרת הוראה ומתרגלת בקורסים העוסקים בסוציולוגיה, מגדר ומיומנויות אקדמיות. בשנת תש"ע החלה לשמש כיועצת התואר הראשון במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. גילי שותפה בקבוצות מחקר במכון ון- ליר ועובדת בפרויקט מחקר בנושא ייצוגי עבר בתרבות ישראלית.


גני אושר

ג'ניפר אושר היא דוקטורנטית החוקרת השתתפות דמוקרטית ואי שוויון בהשתתפות בהנחייתם של פרופ' יצחק גל-נור ופרופ' מיכאל שלו, ומלגאית בהתכנית למנהיגות ואחריות ע"ש הרי וסיבליה הופמן. תחומי מחקר נוספים שלה הם הסביבה הפוליטית של קביעת מדיניות, מדיניות חברתית, מדיניות ההגירה וחקר מדינת הרווחה. ג'ני סיימה את לימודי התואר הראשון במדעי החברה ב-Harvard University, ועבדה עם פרופ' תדה סקוצ'פול ועם פרופ' מרשל גנץ כרכזת המחקר של 'הפרויקט לחקר מעורבות אזרחית' בין השנים 1997 עד 2002. כיום היא חוקרת עם פרופ' דוד לוי-פאור את החלק הישראלי של הפרויקט לחקר סדרי יום השוואתיים, המובל על ידי פרופ' פרנק באומגרטנר. ג'ני עבדה עם מגוון ארגונים בארצות הברית ובישראל בפיתוח הכשרות למארגנים קהילתיים ובקידום נושאים שונים בחברה אזרחית ובמדיניות חברתית. ראו גם קישור לאתר של ג'ני.ענת פרי

ענת פרי היא דוקטורנטית במסלול הישיר במחלקה לפסיכולוגיה, מחקרה עוסק במעורבות מנגנוני סינכרון נוירולוגים בתהליכים המעורבים בהבנת האחר, תחום המשלב בין נוירו-פסיכולוגיה ומדעי המח לבין פסיכולוגיה קוגניטיבית-חברתית, בהנחיית פרופ' שלמה בנטין. בעלת תואר בוגר בהצטיינות יתרה במדעי הקוגניציה ובבלשנות אנגלית ותואר מוסמך בהצטיינות בפסיכולוגיה קלינית. בנוסף, ענת היא יועצת הב.א. בחוג לפסיכולוגיה ומרכזת פרויקט חונכות לסטודנטים בפסיכולוגיה מהמגזר הערבי.


.

מלגאי רקטור: מחזור תשס"ז - תשס"ט

בוהדנה סנדרין,תקשורת ועיתונאות

Sandrine Boudana is a PhD candidate at the Department of Communication and Journalism. She has a BA in Political Science and Communication, a Ms in Management and a MA in Law from Universities in Paris. Supervised by Prof. Tamar Liebes and Dr. Paul Frosh, her PhD dissertation proposes to redefine the professional standard of journalistic objectivity in terms of performance and to evaluate this performance in the case of the French press coverage of the second Intifada.


גולדברג יאיר, סטטיסטיקה.

I am a Ph.D. student in the Department of Statistics and the Center for the Study of Rationality, The Hebrew University of Jerusalem. I got my M.Sc. in Mathematics (2003) and B.Sc. in Mathematics and Computer Science (2000) both from the Hebrew University. My dissertation deals with analysis of non-linear dimension reduction algorithms. My research interests include semiparametric and nonparametric models, functional data analysis, non-linear dimension reduction and estimation of waiting times.


גרינברג שלומית, פסיכולוגיה

Shlomit Yuval-Greenberg is a Ph.D.candidate at the department of Psychology, working under the supervision of Prof. Leon Deouell. She has a BSc in Computer Science and a BA and MA in Psychology (all in the Hebrew University). Her field is Cognitive Neuroscience and her thesis focuses on gamma-band (high frequency) activity in EEG recordings. In her thesis she studied the induced gamma-band response, which is the most reported gamma response in EEG. Her thesis showed that this gamma response is actually not of brain origin but rather an artifact of eye movements.

הופשטטר נעם, מדע המדינה

Noam Hoffstater is a Ph.D. candidate at the department of Political Science. His Ba and MA studies were also at the Hebrew University. He is writing his thesis, titled "The Expression of Values in the Practice of Not-for-profit Human & Civil Rights Organizations", under the supervision of Prof. Avner De-Shalit. His fields of interest are Civil Society, Organizations, and the interaction between abstract concepts and reality.


סלומון שחף, דוקטורנטית במחלקה לפסיכולוגיה, כותבת תזה בהנחיית פרופ' נורית ירמיה בנושא "הפנוטיפ הרחב של אוטיזם בקרב הורים לילדים עם אוטיזם והקשר לתגובת ההורה לקבלת האבחנה של ילדו". סיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה-אנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית.


רוברמן סווטלנה,

Sveta (Svetlana) Roberman is a PhD candidate at the Department of Sociology and Anthropology. She is the author of Memory in Migration: WWII Red Army Soldiers in Israel (Magnes. Hebrew University Press. 2005). Her recent articles include: "Fighting to Belong: Soviet WWII Veterans in Israel", Ethos 2007. She is currently working on the dissertation project: "Life-Worlds and Moral Orders: Jewish Immigrants from the former USSR in Germany" (supervisors Prof. Eyal Ben Ari and Dr. Edna Lomsky Feder).

.

מלגאי רקטור: מחזור תשס"ח-תש"ע

אביעזר הלל פסיכולוגיה

Hillel Aviezer is a PhD student in the psychology dept, instructed by Professors Shlomo Bentin and Ran R. Hassin. His research focuses on the effects of context on emotion perception and social cognition. As a clinical neuropsychologist, he finds it particularly enriching to address these topics from a social neuroscience approach by examining social cognition in patients with specific neuropsychological disorders and brain damage. In his spare time Aviezer enjoys music, coffee, and working on his PhD


גזית אורית. אורית גזית היא דוקטורנטית במחלקה ליחסים בינלאומיים ובמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. היא בעלת תואר ראשון ושני בסוציולוגיה וביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, וכן תואר ראשון במשפטים (LL.B) מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת ביחס שבין בגידה, גלות וזהות טרנסלאומית, כפי שמשתקף במקרה של חיילי צד"ל בישראל. תחומי העניין והמחקר שלה הם תיאוריות סוציולוגיות; הגירה וגלות; משפט וחברה; וההיבטים התרבותיים והחברתיים של היחסים הבינלאומיים. ראה כאן קישור לסרטון וידאו ומצגת של המחקר שלה אודות הקשר שבין בגידה, גלות וזהות, המקרה של חיילי צד"ל בישראל


גיל דניאל סטטיסטיקה

I'm a PhD candidate at the Department of Statistics (B.Sc. in Physics, M.Sc. in Neural Computation). My research interests cover a wide range of disciplines from Mathematical Psychology and Cognitive Processes to Statistical Machine Learning solutions for interesting and challenging problems, mainly in Computer Vision and Biomedical Engineering. My current study deals with facial attractiveness preferences in humans as derived from behavioral physiological experiments.


וינשל-מרגל קרן

Keren Weinshall-Margel is PHD candidate at the department of Political Science of the Hebrew University. Keren is writing her Ph.D. thesis, supervised by Prof. Menachem Hofnung, on Supreme Court decision making in Israel, the Us, Canada and the UK. Keren has dual first degrees in political science and law (LLB) from Tel Aviv University and a Master's degree is in political science, as part of a "Direct-lane to Ph.D." program. Keren was a member on the editorial board of the Tel Aviv law review (iyunèi mishpát) and has published articles in " The Elections in Israel – 2003" (with Shamir, M.), "Courts and Terror" (with Hofnung, M.) and "Mishpat V’Mimshal" journal. Previously, Keren has worked for three years as a legal advisor for the Constitution Committee of Israeli Knesset.

הדס ולן

I am a PhD student at the Department of Psychology. I have a BA in English linguistics and an MA in the Cognitive Science Programme at the Hebrew University. My main research interests are visual word recognition, Semitic morphology, morphological processing and parsing. My dissertation deals with the architecture of the mental lexicon of Hebrew and morphological parsing mechanisms in visual word processing. My advisor is Prof. Ram Frost

ראה גם קישור למצגת וסרט וידאו אודות המחקר של הדס: העיבוד הדינמי של מורפולוגיה בעברית: עדות מזיהוי מילים כתובות


לוינטל אורן, אני סטודנט לדוקטורט במחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית, בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית (1999) ותואר שני בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב (2004). במשך כשש שנים עבדתי ככלכלן במחלקה הכלכלית בבנק לאומי, שם נחשפתי לנושאים תיאורטיים ויישומיים במקרו-כלכלה ובבנקאות. בעבודת התזה שלי בתואר השני חקרתי את הקשר בין פעילות בנקאית, כסף ואינפלציה. עבודה זו היוותה בסיס לפרק הראשון בדוקטורט, אשר נכתב בשיתוף עם פרופ' יוסף זעירא. בפרק זה אנו מציגים תיאוריה המסבירה את תפקיד הבנקים בהתפתחות הכסף. הפרקים הנוספים בעבודת הדוקטורט קשורים גם הם לבנקאות. הפרק השני מעלה את הטענה כי משברים פיננסיים גדולים גורמים למלכודת נזילות, תופעה שהכתה ביפן בתקופת המשבר הבנקאי בשנות ה- 90, וחוזרת גם כעת עם המשבר הבנקאי העולמי. הפרק השלישי אומד את ההשפעה של זעזועים במערכת הבנקאית על הפעילות הכלכלית.


קרון אסף פסיכולוגיה

Assaf Kron is a Ph.D. Candidate at the department of Psychology. He has a BA in Psychology, MA in Clinical Psychology, and is working under the supervision of Prof. Asher Cohen. His main field of interest is the relation between emotion and cognition. In his thesis he examines the influence of cognitive load on the ability to experience emotions.


רז-יורוביץ ליאת סוציולוגיה. דוקטורנטית במגמת דמוגרפיה, במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. כותבת את עבודת הדוקטורט על קשרי גומלין בין אספקטים שונים של תעסוקת נשים, גברים ובני/ות זוגן/ם לבין מבנה המשפחה הגרעינית בישראל 1983-1995, בהנחייתה של פרופ' ברברה אוקן. תחומי עניין עיקריים: דמוגרפיה של המשפחה, אי-שוויון בהשכלה, מתודולוגיות סטטיסטיות ושיטות מחקר כמותניות. ראה גם סרט וידאו קצר ומצגת אודות המחקר של ליאת קשרי גומלין בין אספקטים שונים של תעסוקת נשים, גברים ובני/ות זוגן/ם לבין מבנה המשפחה הגרעינית בישראל 1983-1995

.

מלגאי רקטור: מחזור תשס"ט-תשע"א

אבו עקסה ואאל, דוקטורנט בחוג ליחסים בין לאומיים, כותב תזה על "השיח הליברלי במזה"ת הערבי לאחר שנת 1967" בהנחיית פרופ' אברהם סלע. סיים תואר ראשון בהיסטוריה ומזה"ת באוניברסיטה העברית, תואר שני במזה"ת בן זמננו בפקולטה למדעי החברה. כתב תזה (MA) בנושא "ליברליזם ושמאל במחשבה הערבית העכשווית: עיונים במשנתו של חאזם צאע'יה" בהנחיית פרופ' עמנואל סיון.


דביר שירה תקשורת ועיתונאות: דוקטורנטית לתקשורת פוליטית, כותבת את התזה על תהליכי חשיבה פוליטיים והאינטראקציה שלהם עם תקשורת המונים, תוך בחינת מקרה המבחן של סרבני שירות צבאי מימין ומשמאל, בהנחיית ד"ר יעקב שמיר. התחילה את דרכה באוניברסיטת תל אביב, בחוג לאומנות ופסיכולוגיה. המשיכה לתואר שני בפסיכו-ביולוגיה ותואר שני בתקשורת באוניברסיטה העברית, אותו סיימה בהצטיינות. מתעניינת בעיקר בפסיכולוגיה פוליטית, השפעת תקשורת המונים על הפרט, במתודלוגיה וסטטיסטיקה. ראה/י גם סרטון וידאו ומצגת אודות המחקר: היבטים פסיכולוגיים ותקשורתיים של סרבנות סלקטיבית משני צידי המפה הפוליטית בישראל


צדקה הילה פסיכולוגיה

I'm a PhD candidate at the department of Psychology. I have a BSc in Psycho-Biology and an MA in Psychology (both from the Heberw University). My PhD study deals with the role of the dopaminergic system in different kinds of trial and error learning. This neural system is known to be involved in learning from reward, and goes through significant degeneration in Parkinson's disease. In my study I test the performance of healthy people and Parkinson's disease patients in learning tasks with different kinds of feedback. I also incorporate knowledge from the field of artificial intelligence when interpreting the results in order to better understand the learning strategies used by different participants. Because of the interdisciplinary nature of this research, it is supervised by three professors: Hagai Bergman from the Medical School of the Hebrew University, Eli Vakil from the Psychology department at Bar-Ilan University and Leon Deouell from the Psychology department at the Hebrew University.


קליימן טלי פסיכולוגיה

Tali Kleiman is a PhD Candidate at the department of Psychology. She has a BA in Psychology and Communications and a MA in Social Psychology, both from the Hebrew University. Her PhD thesis, under the supervision of Prof. Ran Hassin, deals with nonconscious motivational processes, and specifically with nonconscious goal conflicts.


מרכזי תוכנית מלגות הנשיא בפקולטה למדעי החברה

לוי-פאור דוד אני חבר סגל המחלקה למדע המדינה ובית הספר למדיניות ציבורית. תחום העיסוק המקצועי שלי הוא רגולציה וממשליות, כלכלה פוליטית ומדיניות ציבורית. הגעתי לאוניברסיטה העברית בשנת תשס"ח מאוניברסיטת חיפה. בחיפה עשיתי את התואר השני והשלישי (בהנחיית פרופ' יעל ישי). לאחר לימודי הדוקטורט בחיפה שהיתי מספר שנים בפוסט דוקטורט ובמסגרות אחרות בחו"ל, כולל ברקלי, ביה"ס הגבוהה לכלכלה ומדע המדינה בלונדון, אוקספורד, מנצ'סטר, אוטריכט והאוניברסיטה הלאומית של אוסטרליה. אני מאמין בחשיבות של מעורבות חברתית ואקדמית פעילה אבל מכבד מאוד גם את הסגירות וההתבוננות פנימה של חלקים גדולים מהעולם האקדמי. אני רואה בקידום רפורמה בתוכניות הדוקטורט באוניברסיטה העברית ובארץ בכלל משימה חשובה. ראו גם את הראיון שעשיתי לא מזמן ב-ynet. אני גר באושר בירושלים, נשוי לנעמי ואבא למיכאל (7) והלל (9)


מדסון אביטל בנוסף לריכוז תוכנית מלגות הנשיא אני מוציאה אחת לחודש את ידיעון הפקולטה, מארגנת הרצאות לסגל המנהלי והאקדמי, אחראית על אתר האינטרנט של הפקולטה ונהנית מאוד מהגיוון ומהקשר עם האנשים. אני בוגרת תואר שני של המכון ליהדות זמננו של האוניברסיטה העברית. לפני המעבר לירושלים הקמתי קבוץ בערבה, יהל, שם הייתי 10 שנים, יש לי 3 ילדים: ענת (27 נשואה לשי-לגמרי חלק מהמשפחה), תמר (25) ואמיר (19). בזמני הפנוי משחקת ברידג', מקימה אתרי אינטרנט ושוחה.

כלים אישיים