תוכנית המפגשים של הסידרה אני מתודולוגי

מתוך Socsciphd

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

תוכנית מפגשי הסדרה: אני מתודולוגי

יו"ר הסידרה: גב' שירה דביר, המחלקה לתקשורת ועיתונאות, האוניברסיטה העברית.

סדרת ההרצאות והמפגשים "אני מתודולגי" מכוונת הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית לענות על הצרכים המתודולוגיים של תלמידי המחקר בפקולטה, על ידי סטודנטים ועבורם.


הסדרה הנה חלק מהחתירה להכשיר את תלמידי הדוקטורט באוניברסיטה להתמודדות עם עולם מחקרי חדש הדורש התמקצעות ושליטה מקיפה מחד, ואינטר-דסיפלנריות וגיוון, מאידך. מטרת הסדנאות היא לחשוף את הדוקטורנטים באוניברסיטה למתודלוגיות העומדות כיום בחוד החנית המחקרית. הפגישות יוכלו לספק חלון הצצה למתודולוגיות שונות, כמותניות ואיכותניות, ולאפשר העשרה והפרייה הדדית תוך דיון באתגרים, הקשיים והיתרונות של השיטות הנדונות.


סדנת ניתוח נתונים בעזרת מודלים של רב-רמות (Multilevel Analysis)

עם ד"ר חגי קופרמינץ
ד"ר חגי קופרמינץ


יו"ר: ג'ני אושר ושירה דביר

13, 15, ו-17 ספטמבר 2009אנו שמחים לבשר על פתיחת סדנה בניתוח מודלים של רב-רמות לדוקטורנטים וחוקרים במסגרת סדרת ההרצאות "אני מתודולוגי" בפקולטה למדעי החברה. הסדנה תכלול שלושה מפגשים בני 5 שעות כל אחד בתאריכים 13, 15, ו-17 בספטמבר. המפגשים יתקיימו בשעות 9:30-15:30, כולל הפסקה, בחוות המחשבים במדעי החברה, הר הצופים, בכיתה 8. מטרת הסדנה היא להכיר לחוקרים את שיטת הניתוח ולאפשר להם להתנסות בה, כאשר המפגש האחרון יוקדש לניתוח של נתונים בצורה עצמית. במהלך הסדנה נעבוד על תוכנת SPSS [היכרות מוקדמת עם תוכנה זו הנה הכרחית]. הסדנה תועבר על ידי ד"ר חגי קופרמינץ מאוניברסיטת חיפה.

ניתן להוריד כאן את הקול הקורא לסדנה, טפסים להרשמה לסדנא, ושאלון. השאלון יאפשר לנו להתאים את מבנה הסדנה לידע המוקדם של המשתתפים למען הצלחתה המרבית.
ניתוח קטגוריות סמויות (Latent Class Analysis)

תמונה:Vermunt.gifתמונה:Shalev.jpg


Workshop Leaders

Prof. Jeroen Vermunt of Tilburg University & Prof. Michael Shalev of Hebrew University


Workshop: Sunday, October 18, 2009 – 9:30-14:30 Follow-up Meeting: Sunday, November 8, 2009 – 13:00-15:30

We are pleased to announce a one-day methodological workshop (October 18) and a follow-up meeting (November 8) on Latent Class Analysis for doctoral students and researchers in the framework of the Social Science Faculty’s PhD methodological training series ("אני מתודולוגי", הסדרה הירוקה).

Latent Class Analysis (LCA) is a way of discovering or validating underlying categories or dimensions that our theories assume to exist, but which can not be measured directly. LCA is similar to both factor analysis and cluster analysis, but has important advantages in comparison to these methodologies. For example, LCA makes less stringent assumptions than factor analysis about the statistical relationships between measured indicators; and, unlike cluster analysis, it provides statistical criteria for choosing the correct number of clusters.

Professor Jeroen Vermunt of Tilburg University in the Netherlands is a leading international expert of this methodology. He has coauthored the leading software, Latent Gold, and has published numerous academic articles illustrating its uses.

The registration form for this workshop is attached, along with a questionnaire. This workshop will be conducted in English. Location: to be announced.

see our Latent Class Analysis Page for More Detials

For all for Applicants & For Regisration Formמפגשים מתודולוגיים בהכנה


.

תוכנית תשס"ט

מפגש ראשון: השימוש בתוכנת ניהול ביבליוגרפיה: זוטרו

יו"ר: גב' ג'ני אושר (ביה"ס למדיניות ציבורית)


פגישה בהדרכת מר פיני מירצקי

תוכנת ניהול ציטוטים מקלות על חייך המחקריים. התוכנה הנפוצה ביותר ככל הנראה היא EndNote אלא שהיא יקרה מאוד. תוכנת זוטרו (Zotero) שפותחה באקדמיה נותנת לך אפשרויות דומות ובחינם. הדרכה על זוטרו תינתן במהלך פגישה בת שעתיים שתערך במעבדת המחשבים של הפקולטה. מספר המקומות מוגבל אנו מבקשים אתכם לאשר השתתפות אצל גב' אביטל מדסון.


עוד על זוטרו והקרב בינה לבין חברת התוכנה שמחזיקה בזכויות על endnote ראה בכתבה מהכרוניכל. מומלץ לבקר באתר הבית של זוטרו וכן לראות את הסרטון הקצר על התוכנה.


פיני מירצקי הוא תלמיד דוקטורט במחלקה ליחסים בינלאומיים

תאריך: יום שני 16 בפברואר 10.30 עד 12.30

מיקום: חוות המחשבים המרכזית, מתחת לאקדמון ספרים, בקומה התחתונה על יד מנהרת האוטובוסים (בצד שמגיעים) – כיתה 1.


.

מפגש שני: סדנת היכרות עם stata: פגישה בהדרכת יניב רינגוורץ

עדיין עובדים עם spss?הגיע הזמן להתקדם!!

אנו מזמינים אתכם לסדנת היכרות עם תוכנת הסטטיסטיקה STATA. STATA היא תוכנה סטטיסטית מתקדמת אשר מיועדת לשימוש עם קבצי נתונים גדולים ולביצוע עיבודים סטטיסטיים מורכבים (רגרסיות OLS, PROBIT, LOGIT ועוד).

יתרונה העיקרי של התוכנה היא בהיותה תוכנה המאפשרת להוריד פקודות לביצוע כל ניתוח שעולה על דעתכם בלחיצת כפתור בגוגל.

שיעור ההיכרות יפתח לכם שער אל העולם של STATA - איך מתחילים לעבוד עם התוכנה, מהו הסינטקס של הפקודות, מהן הפקודות הקיימות וכיצד יש לעבוד איתן. ֿ


מספר המקומות בסדנה מוגבל נא לאשר השתתפות במייל לאביטל מדסון

יניב רינגוורץ הוא תלמיד דוקטורט במחלקה לכלכלה

תאריך: יום רביעי 25 בפברואר 11:000

חוות המחשבים המרכזית, מתחת לאקדמון ספרים, בקומה התחתונה על יד מנהרת האוטובוסים (בצד שמגיעים) – כיתה 1.


לפרטים על התוכנה ראה:

http://www.stata.com/products

http://www.cpc.unc.edu/services/computer/presentations/statatutorial

http://www.ats.ucla.edu/stat/stata

http://data.princeton.edu/stata

http://www.stata.com/links/resources1.html


. .

מפגש שלישי: הגישה הפקטוריאלית לסקרים, עם ד"ר סרג'יו הרצוג

מטרת הרצאה היא להציג הגישה הפקטוריאלית לסקרים (factorial survey approach), שיטה חדשה יחסית אשר משלבת בין היתרונות של מערכי מחקר ניסויים וסקרים. שיטה זו הנה ניסויית מחד, אך מתאימה למחקר חברתי, מאידך, ויוצרת ממצאים ששיטות פחות מפותחות אינן יכולות לצור. על ידי שימוש בשיטה זו ניתן לבחון משתני עמדות בצורה מדוייקת יותר מבעבר, ולעשות בהם שימוש כמשתנים תלויים במחקר. זאת בהבדל מרוב המחקרים הניסויים במדעי החברה, אשר עושים שימוש במשתנה תלוי התנהגותי. ההרצאה תנתן על ידי ד"ר סרג'יו הרצוג, מרצה בכיר במכון לקרימנולוגיה, המתמחה בשיטה הפקטוריאלית, המיישם במחקריו את השיטה הזאת, תוך בחינת עמדות הציבור בנוגע לסוגיות קרימינולוגיות שונות. ההרצאה תסביר את עיקרי השיטה ותשלב דוגמאות הממחישות את יחודה מתוך מחקריו של ד"ר הרצוג.

24 במרץ 2009, יום ג', שעה 12:30.


.

מפגש רביעי: סדנת עבודה בתוכנת JMP פגישה בהדרכת רון הורן

רוצים לגלות את מה שהנתונים שלכם מסתירים? נמאס לכם לשלם עבור ניתוחים סטטיסטיים שלא תוכלו להגן עליהם בבחינה על הדוקטורט? בואו לסדנת JMP – התוכנה שמדליקה זרקור בקופסא השחורה של הניתוחים הסטטיסטיים!

תוכנת JMP (ג'אמפ) מקנה כלים חזקים לניתוח סטטיסטי בקלות לכל אחד, גם למי שלא שולט בסטטיסטיקה ונרתע מכתיבת פקודות. התוכנה אינטראקטיבית, דינאמית ופועלת בסביבה חלונאית מלאה. באמצעות תפריטים המתאימים עצמם לסוג הנתונים ניתן לקבל ניתוחים מפורטים המתאימים לכל רמות הידע בסטטיסטיקה מהבסיסית ועד המתקדמת ביותר. הפלטים מלווים בתרשימים אקטיביים מאירי עיניים החושפים את הסודות הצפונים בנתונים ומעניקים מימד חווייתי חדש לעבודה עם קובצי נתונים. הכל בלחיצת כפתור!


רון הורן הוא תלמיד דוקטורט במחלקה לגאוגרפיה

תאריך: יום שני ה 2 במרץ 12:000

חוות המחשבים המרכזית, מתחת לאקדמון ספרים, בקומה התחתונה על יד מנהרת האוטובוסים (בצד שמגיעים) – כיתה 4.


מפגש המשך: רגרסיה מרובה וניתוחים מתקדמים

יום ה' ה 19/3/09 שעה 11:00 חוות מחשבים מרכזית, כיתה 2 מי שרוצה להביא קבצים משלו לניתוח שיצור קשר מראש עם רון

.


'

מפגש המשך: גרפיקה בג'אמפ

יום ב' ה 08/06/09 שעה 14:30 חוות מחשבים מרכזית, כיתה 6 מי שרוצה להביא קבצים משלו לניתוח שיצור קשר מראש עם רון

קישורים

קרן המלגות ע"ש גוטמן לעבודות בתורת השטחות

.

כלים אישיים