תוכנית המפגשים של הסידרה אני כאן

מתוך Socsciphd

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

=

תוכן עניינים

מפגשי הסידרה אני כאן: תשע"א

יו"ר הסידרה: גב' אילנה שפייזמן, בית הספר למדיניות ציבורית

מפגש פתיחה: מפגש עם דיקן הפקולטה למדעי החברה פרופ' אבנר דה-שליט ועם ראש תוכנית הדוקטורנטים פרופ' אריה קצוביץ'

הנכם מוזמנים למפגש הפתיחה של סדרת ההרצאות לדוקטורנטים "אני כאן" לשנת תשע"א. מטרת המפגש הינה הכרות הדדית ושיחה בגובה העיניים. במפגש תוכלו להכיר את הדיקן ואת ראש תוכנית הדוקטורנטים הנכנס, להעלות שאלות, צרכים, הצעות, יוזמות ותוכניות.

המפגש יתקיים ב 28.10.10 בין השעות 12:30-14:00 בחדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה)

בכוונתנו להגיש כיבוד קל ולכן אנו מבקשים מכם לאשר השתתפות בדואר האלקטרוני של הסדרה blue.series2@gmail.com


סיכום המפגש

מפגש שני: מפגש עם ראש הרשות לתלמידי מחקר פרופ' יוסי זעירא

הנכם מוזמנים למפגש השני של סדרת ההרצאות לדוקטורנטים "אני כאן" לשנת תשע"א. במפגש נכיר את הרשות לתלמידי מחקר ואת העומד בראשה, נשמע על השינויים הצפויים בלימודי הדוקטורט באוניברסיטה, ונדון בסוגיות כגון דוקטורט מאמרים, יחסי מנחה מונחה, וועדה מלווה ועוד. המפגש יתקיים במתכונת של שיחה פתוחה בה אתם מוזמנים לעלות שאלות, בעיות ורעיונות . 

המפגש  יתקיים ביום רביעי24.11.2010  12:30-14:00בחדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה)

 

מפגש שלישי: וועדות אתיקה במדעי החברה עם פרופ' יונתן האפרט, ראש וועדת האתיקה בפקולטה למדעי החברה

לפי ההנחיות של הרשות לתלמידי מחקר כל תלמיד אשר מחקרו כולל מחקר בבני אדם (ראיונות, שאלונים, ניסויים וכד') לא יוכל לעבור לשלב ב' ללא אישור של וועדת האתיקה. תלמדי אשר נמצא כבר בשלב ב' חייב להביא את אישור וועדת האתיקה כתנאי להגשת הדוקטורט.

במפגש הקרוב נשוחח עם פרופ' יונתן האפרט מהמחלקה לפסיכולוגיה ויו"ר וועדת האתיקה של הפקולטה למדעי החברה ונשמע ממנו מהן וועדות האתיקה? מי צריך לקבל מהן אישור? מהו התהליך לקבלת האישור?כמו כן תוכלו לשאול שאלות ולעלות תהיות בנושאי אתיקה במחקרים במדעי החברה בכלל

המפגש יתקיים ב 23.12.10 בין השעות 10:30-12:00 בחדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה)

בכוונתנו להגיש כיבוד קל ולכן אנו מבקשים מכם לאשר השתתפות בדואר האלקטרוני של הסדרה blue.series2@gmail.com

 

את סיכום המפגש ניתן לקרא כאן

את המצגת מהמפגש ניתן לראות כאן

מפגשי הסידרה אני כאן: תש"ע

הסדרה הכחולה: אני כאן סדרת מפגשים וסדנאות המכוונים לקידום הקריירה הפרופסיונאלית. יו"ר הסידרה: גב' מיטל בלמס, המחלקה לתקשורת ועיתונאות וגב' גילי המר, המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה


מפגש הפתיחה של תוכניות העיון והמלגות של הפקולטה למדעי החברה בשנת הלימוד תש"ע נערך ביום רביעי ה- 11 בנובמבר 2009 עם הדיקן הנכנס של הפקולטה למדעי החברה, פרופ' אבנר דה-שליט. המפגש – בגובה העניים – נועד לאפשר לכם להכיר את דיקן הפקולטה ולו להכיר אתכם. התתקימה שיחה פתוחה בה הוזמנו הסטודנטים להעלות שאלות, טענות והצעות בנושאים יסודיים הנוגעים לכם ולהכשרת תלמידי מחקר באוניברסיטה העברית בכלל. יו"ר: שירה דביר, המחלקה לתקשורת ועיתונאות.

מפגש ראשון- על המדע כייעוד והמחקר כבדידות עם פרופ' אווה אילוז מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. ההרצאה תתקיים ביום רביעי ה- 16 בדצמבר 2009. בהרצאתה פרופ' אווה אילוז מאפשרת לנו קריאה מחודשת ושיחה פתוחה בעקבות תרגום הרצאתו הקלאסית של מקס וובר "המדע כייעוד" בכתב העת תכלת. הרצאתו של מקס וובר שניתנה בשנת 1919 בעקבות בקשה של קבוצת סטודנטים שביקשו לשמוע את עמדתו בנושא. ההרצאה של פרופ' אווה אילוז תבהיר את חשיבותו של הטקס ותדון ברלוונטיות שלו כיום מנקודת מבט אישית וחברתית. הנרשמים להרצאה יקבלו את הטקסט מראש ויתבקשו לקרוא אותו לפני ההרצאה.

ההזמנה לפגישה ניתנת להורדה כאן


מפגש שני: על טיפול האוניברסיטה בדוקטורנטים- תמונת מצב, בעיות, וכיוונים לעתיד. עם פרופ' יוסי זעירא, יו"ר הרשות לתלמידי מחקר.

המפגש יתקיים ביום שלישי, ה- 12 לינואר, בשעה 10:30 בחדר 3720 (בניין מדעי החברה). במפגש נעסוק בשאלות כגון מהו מחקר דוקטורט טוב וכיצד מוערך מחקר דוקטורט? איזו עזרה ניתן לקבל מהרשות לתלמידי מחקר? מהם חובות הלימודים במהלך הדוקטורט? מהו מבנה עבודת הדוקטורט ומהו דוקטורט מאמרים? מהי וועדה מלווה לדוקטורט וכיצד מגישים הצעת מחקר? ועוד. המפגש יכלול שיחה פתוחה, בה אתם מוזמנים להעלות שאלות, טענות והצעות בנושאים יסודיים הנוגעים לכם וללימודי הדוקטורט, ולהכיר את יו"ר הרשות.נשמח לקבל שאלות ונושאים לדיון אותם נוכל להעביר לפרופ' זעירא מבעוד מועד. בכוונתנו להגיש כיבוד קל ולהזמין חדר בגודל מתאים לכן אנו מבקשים אתכם לאשר השתתפות בדואר האלקטרוני של הסידרה blue.series2@gmail.com

ניתן להוריד כאן את סיכום המפגש


מפגש שלישי: על תהליכי כתיבה ומחסומי כתיבה, עם ד"ר יופי תירוש

המפגש יתקיים ביום חמישי, 21 לינואר, בשעה 14:15, בחדר 4326 וימשך שעתיים. המפגש יוקדש לכתיבה ומחסומי כתיבה. דוקטורנטים רבים עובדים בתנאים של בידוד ושל דחיינות, ומנהלים יחסי אהבה-שנאה עם הכתיבה. מטרתו של המפגש הינה לנפץ מיתוסים נפוצים על כתיבה, לשפר את איכות החיים של דוקטורנטים ככותבים, להתגבר על מחסומי כתיבה, לגשת נכון לניהול זמן ולנווט נכון בסבך הקרוי חיי כתיבה.

בכוונתנו להגיש כיבוד קל ולהזמין חדר בגודל מתאים לכן אנו מבקשים מכם לאשר השתתפות בדואר האלקטרוני של הסדרה blue.series2@gmail.com

מחכות לראותכם מיטל וגילי.


מפגש רביעי: על פרסום במהלך הדוקטורט, עם פרופ' דוד לוי פאור

המפגש יתקיים ביום שלישי, 2 למרץ, בשעה 14:15, בחדר 4326 וימשך שעתיים. פרופ' דוד לוי-פאור ירצה על פרסום במהלך הדוקטורט וידון בשאלות הבאות: מתי להתחיל לפרסם? מה לפרסם? באילו כתבי עת לפרסם ומה בקשר לכתיבה משותפת ובחירה בשותפים נכונים? למה המאמרים שלי מתקבלים בדרך כלל לכנסים, ופחות לפרסום בכתבי-עת? כיצד לקשר את המחקר שלי לזרם מחקרי קיים מתאים, ולהיות עקבי בכתיבה עם זרם זה? כיצד מתנהל תהליך הפרסום?, מה לעשות כאשר המאמר שלי נדחה? ומה לעשות כאשר נדרשים תיקונים? מתי לבקש עדכון מעורך? וכיצד לבחור את כתב העת שבו אני מבקש לפרסם?


מפגש חמישי:על הצגת העבודה המחקרית במסגרות מקצועיות עם ד"ר יופי תירוש

המפגש יתקיים ביום שלישי, ה- 13 לאפריל בשעה 10:15 וימשך שעתיים. חלק חשוב מתהליך עבודת המחקר במהלך הדוקטורט הינו הצגתו בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ובמסגרות מקצועיות כגון סמינרים מחלקתיים, פורום תלמידי מחקר ועוד. הצגה מוצלחת של המחקר במסגרות אלו דורשת הבנה ביחס לקונוונציות השיח האקדמי והחלפת הרעיונות בו – נושאים שלעתים קרובות אינם זוכים לתשומת לב הראויה. נעסוק בשאלות כגון איך מציגים את המחקר שלנו באופן קונסטרוקטיבי, איך מתמודדים עם שאלות מהקהל, כיצד מנהלים פאנל, כיצד יוצרים דיאלוג פורה ומעשיר, ואיך בונים רשת של עמיתים שמכירים את עבודתנו ומעריכים אותה.


מפגש שישי: כיצד לנהל את קריירת הדוקטורט?" עצות מדוקטורנטים מנוסים

המפגש יתקיים ביום רביעי, 28 באפריל, בשעה 10.30 וימשך שעתיים. במפגש זה נוכל לשמוע אותנו- ולקבל עצות ורעיונות מדוקטורנטים מצטיינים. ג'ני, ליאת ורונן, שלושה דוקטורנטים העומדים לקראת סוף הדוקטורט ותחילת הפוסט הדוקטורט, יחלקו איתנו את הבחירות שעשו במהלך הדוקטורט, החל מבחירת הנושא, דרך תהליך גיבוש ההצעה, הקשיים שהיו בכל שלב, מהלך העבודה על הדוקטורט, המלגות, האם כדאי לעבוד רק על הדוקטורט או גם על פרויקטים אחרים/צדדים, על עבודה עם שותפים, עבודה עם המנחים, פרסומים בדרך (לבד או עם שותפים), שילוב עבודה, לימודים וחיי משפחה, מה תרם להם במיוחד ומה הם היו מציעים לעשות אחרת.


מפגש שביעי: לכתוב דוקטורט, להיות דוקטורנט: מספר עצות ותובנות

פגישה עם פרופ' גדי וולפספלד, המחלקות למדע המדינה ולתקשורת ועתונאות. במפגש זה ישוחח איתנו פרופ' וולפספלד על פרסם במהלך הדוקטורט, כיצד לכתוב הצעת מחקר טובה? כיצד לעבוד מול המנחה וחברי הוועדה המלווה? כיצד לוודא שבאמת יש לנו "תיזה", ולגבש את הקול המחקרי שלנו? כיצד לבסס את עצמנו בתוך תחום מחקרי? וכיצד להימנע משגיאות נפוצות? על שאלות אלה ועוד ישוחח איתנו פרופ' גדי וולפספלד, ויציע רעיונות ותובנות שיסייעו בדרך הארוכה של כתיבת הדיסרטציה.

מפגשי תשס"ט

מפגש פתיחה: עם דיקן הפקולטה למדעי החברה, פרופ' בעז שמיר

הנך מוזמן/ת לפגישת זוכי מלגת הרקטור וזוכי מלגת הנשיא עם דיקן הפקולטה, פרופ' בעז שמיר, פרופ' דוד לוי-פאור, מרכז אקדמי של תוכנית מלגות הנשיא, מר דותן זיידל, דיקן המשנה, אביטל מדסון, אחראית מלגות הנשיא, ועדית מור-קליין אחראית מלגות בפקולטה.

מטרת המפגש היא היכרות הדדית של המשתתפים ודיון בצרכים שלכם. סדר היום פתוח לדיון בכל נושא שתרצו לעשות ועשוי לקדם את מחקרכם והשתלבותכם בפקולטה.

הפגישה התקיימה ביום ד' 19.11.08 בשעה 11:00 בחדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה).

סיכום מפגש הפתיחה

.

מפגש ראשון: עם פרופ' יורם בילו

המפגש הראשון בסדרה יערך עם פרופ' יורם בילו, ראש הרשות לתלמידי מחקר. פרופ' בילו מוביל את תהליך הקבלה והערכה של תלמידי המדעים העיוניים באוניברסיטה העברית. המפגש איתו, שאליו יצטרפו ד"ר רונית הראל וגב' טובה גוטסמן יאפשר לכם ללמוד על הציפיות של הרשות לתלמידי מחקר מהו מחקר טוב, על תהליך ההערכה ועל העזרה שיכולה להעניק לכם הרשות לתלמידי מחקר. השיחה מיועדת להיות שיחה פתוחה ואתם מוזמנים להעלות שאלות, טענות והצעות בנושאים יסודיים הנוגעים לכם ולהכשרת תלמידי מחקר באוניברסיטה העברית בכלל. בכוונתנו להגיש כיבוד קל ולהזמין חדר בגודל מתאים לכן אנו מבקשים אתכם לאשר השתתפות אצל גב' אביטל מדסון

יו"ר: גב' ג'ני אושר, ביה"ס למדיניות ציבורית ותוכנית הופמן למנהיגות חברתית

תאריך: יום שני, 22 דצמבר 2008 שעה 16.15-18.00, בחדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה).

סיכום הפגישה עם פרופ' יורם בילו

.

המפגש השני: עם פרופ' גד יאיר

פרופ' גד יאיר ירצה על "הקריירה האקדמית – מגמות מתמשכות ושינויים עכשוויים בישראל ובעולם"

המפגש השני בסדרה "אני כאן": יערך עם פרופ' גד יאיר, ראש המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. פרופ' גד יאיר ירצה על "הקריירה האקדמית – מגמות מתמשכות ושינויים עכשוויים בישראל ובעולם". ההרצאה תעסוק במחקר עכשווי אותו ערך פרופ' גד יאיר בנושא "עקומת המספריים באוניברסיטאות: שאיפות וריאליזם דפרסיבי בקרב דוקטורנטיות באקדמיה", המנסה לפענח את חוסר הייצוגיות של נשים בשלבים הגבוהים ביותר במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל. ההרצאה מתבססת, בין השאר, על מחקר של דוקטורנטים ודוקטורנטיות בישראל המראה כי בעוד שהישגיהן של הנשים שווים ואף עולים על אלו של הגברים, שאיפותיהן העתידיות נמוכות באופן משמעותי משל עמיתיהן. פרופ' גד יאיר ידון בסיבות לממצאים אלו והשלכותיהן לאורך מסלול ההשכלה הגבוהה, החל מן התואר הראשון ועד להחלטה להתחרות על פוסט דוקטורט והמשך מסלול אקדמי.


פרופ' גד יאיר הוא ראש המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית ומתמחה בסוציולוגיה של החינוך. עבודותיו עוסקות במגוון תחומים הקשורים בתיאוריה סוציולוגית, שוויון ומצוינות בחינוך. בשנים האחרונות עוסק במחקר ופיתוח בתחום האקדמי, תוך חקירה של קריירות מדעיות בקרב דוקטורנטים בישראל. בהרצאותו ישלב נתונים מהמחקר ועיון מושכל בנעשה בישראל.

בכוונתנו להגיש כיבוד קל ולהזמין חדר בגודל מתאים לכן אנו מבקשים אתכם לאשר השתתפות אצל גב' אביטל מדסון

יו"ר: גב' גילי המר, המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תוכנית הנשיא.

תאריך, יום חמישי, 8 בינואר 2008, שעה 14.15-16.00, בחדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה).


.

מפגש שלישי: על פרסום במהלך הדוקטורט

פרופ' דוד לוי-פאור מהמחלקה למדע המדינה וביה"ס למדיניות ציבורית ירצה על פרסום במהלך הדוקטורט וידון בשאלות הבאות: מתי להתחיל לפרסם? מה והיכן לפרסם? ומה בקשר לכתיבה משותפת ובחירה בשותפים נכונים? למה המאמרים שלי מתקבלים בדרך כלל לכנסים, ופחות לפרסום בכתבי-עת? כיצד לקשר את המחקר שלי לזרם מחקרי קיים מתאים, ולהיות עקבי בכתיבה עם זרם זה? כיצד מתנהל תהליך הפירסום?, מה לעשות כאשר המאמר שלי נדחה? ומה לעשות כאשר נדרשים תיקונים? מתי לבקש עידכון מעורך? וכיצד לבחור את כתב העת שבו אני מבקש לפרסם?. בכוונתנו להגיש כיבוד קל ולהזמין חדר בגודל מתאים לכן אנו מבקשים אתכם לאשר השתתפות אצל גב' אביטל מדסון

יו"ר: גב' קרולין ארוניס, המחלקה לתקשורת ועיתונאות, תוכנית מלגות הנשיא


פרופ' דוד לוי-פאור הוא המרכז האקדמי של תוכנית מלגות הנשיא לדוקטורנטים במדעי החברה וחבר סגל המחלקה למדע המדינה וביה"ס למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. הוא עורך מיסד של כתב העת Regulation&Governance המשמש במה מחקרית למדעני מדינה, חוקרי יחסים בינלאומיים, סוציולוגים, משפטנים, כלכלנים וחוקרי מדיניות ציבורית בנושאי רגולציה וממשליות. כתב העת נכנס באחרונה ל – SSCI. ההרצאה מבוססת הן על ניסיונו המקצועי כעורך כתב העת בין תחומי, כשופט וכחוקר המגיש מאמרים שלעיתים נדחים.

תאריך, יום שני, 12 בינואר 2008, שעה 14.15-16.00, בחדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה).

.

המפגש הרביעי: הרשות למחקר ופיתוח לשירותך: מענקי מחקר לדוקטורנטים ופוסט דוקטורט

פגישה עם צוות רשות המחקר. בפגישה ישתתפו גב' שרה צחייק (מדור ישראל ברשות למחקר ופיתוח), ג'יין טרנר (אירופה) גב' אלמה לסינג (ארצות דוברות גרמנית), וגב' אלינור סליטר (צפון אמריקה).

בפגישה נציע מידע לתלמידי הפקולטה בנושא מענקי מחקר לדוקטורנטים ופוסט דוקטורט במדעי החברה בישראל ובמיוחד

א. מקורות תמיכה בדוקטורנטים במדעי החברה בארץ ובחו"ל

ב. לחשוב קדימה. אודות תוכנית המחקר לדוקטורט ופוסט-דוקטורט של האיחוד האירופי: מארי קורי.

ג. טיפים בהכנת הצעות מחקר ובקבלת אינפורמציה על מקורות מידע

יו"ר: מר יהודה צור, בית הספר למדיניות ציבורית

תאריך : יום שני 26 בינואר 14.30 חדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה)


.

מפגשי חופשת סמסטר

המפגש החמישי: הורות ואקדמיה

פגישה עם ד"ר עינת פלד, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א

תיאור המפגש: בפגישה אחלוק עימכם את נקודת מבטי על הורות ואקדמיה, המושתת על התנסותי האישית כ"אם אקדמית." בתוך כך נבחן את הקשר שבין אימהות או אבהות לקריירה אקדמית. מושגים מרכזיים שארצה להתבסס עליהם בדיון זה כוללים את מיתוס האימהות והאימהות האידיאלית, תפיסות פמיניסטיות של אימהות, שפה אימהית וחשיבה אימהית.

ד"ר עינת פלד מבי"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב חוקרת ומלמדת שנים רבות בתחומי האלימות במשפחה והאלימות נגד נשים, מנקודות מבט פמיניסטיות-מגדריות. בשנים האחרונות היא עוסקת גם במפגש שבין אימהות ואבהות למצבי אלימות ומצוקה.


יושב ראש המפגש: גב' ליאת רז-יורוביץ, המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. ליאת כותבת דוקטורט בנושא "קשרי גומלין בין אספקטים שונים של תעסוקת נשים, גברים ובני/ות זוגן/ם לבין מבנה המשפחה הגרעינית בישראל 1983-1995".

מספר המקומות מוגבל. אנו מבקשים מכם לאשר השתתפות אצל גב' אביטל מדסון

תאריך: יום שני 23 בפברואר 15.00 עד 13.30

מיקום: חדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה)


.

מפגשי סמסטר ב

המפגש השישי: ד"ר ורד ויניצקי-סרוסי, על מלגות, דוקטורט, משרה אקדמית ודרך חיים

המפגש הפותח את סמסטר ב בסדרה אני כאן, על מלגות, דוקטורט, משרה אקדמית ודרך חיים, יארח את ד"ר ורד ויניצקי-סרוסי. במסגרת מפגש זה יפרש מערך המלגות המאפשר לפקולטה למדעי החברה לתמוך מחד גיסא בסטודנטים של האוניברסיטה העברית ומאידך גיסא לארח תלמידי מחקר וחוקרים מובילים מאוניברסיטאות בחו"ל ובכך להרחיב את גבולות הבית האינטלקטואלי באוניברסיטה. במהלך ההרצאה יועלו סוגיות הקשורות לקריטריונים לקבלת המלגות, אופי עבודת הועדה, ומשהו על הדוקטורט כדרך חיים. במפגש תתארח גם גברת עדית קליין – רכזת ועדת המלגות אשר תוכל לענות על שאלות הנוגעות בנושאי אחריותה.


ד"ר ויניצקי-סרוסי היא סוציולוגית באוניברסיטה העברית ומשמשת כיו"ר ועדת המלגות של הפקולטה למדעי החברה.

יו"ר המפגש: גב' גילי המר, המחלקה לסוציולוגיה, תוכנית מלגות הנשיא

תאריך: 16 במרץ 2009. בשעה 14:30, חדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה)


.

המפגש השביעי: על כל מה שרצית לדעת על פוסט דוקטורט

המפגש השני לסמסטר ב' יהיה על הפוסט-דוקטורט, ויתקיים עם ד"ר טל דינגוט-אלכופר (המחלקה ליחב"ל), ד"ר אריאל כנפו (המחלקה לפסיכולוגיה), וד"ר גידעון רהט (המחלקה למדע המדינה).

יו"ר המושב: גב' גליה לינדנשטראוס, המחלקה ליחסים בינלאומיים


נדון בשאלות הבאות:

א. למה פוסט דוקטורט ולכמה זמן?

ב. כיצד לממן פוסט דוקטורט?

ג. כיצד ליצור קשר עם מארחים וכיצד לבחור מארח ומוסד?

ד. מה ניתן לצפות מהמוסד המארח והחוקר המארח ?

ה. על בעיות של יום יום בשהות בחו"ל

ו. מה ניתן להשיג במהלך הפוסט דוקטורט ?

ז. מה לא לעשות במהלך הפוסט-דוקטורט?

ח. כיצד לתכן את החזרה לארץ לאחר הפוסט דוקטורט?

ט. הפוסט-דוקטורט והמשרה האקדמית.


ד"ר אריאל כנפו הוא מרצה בכיר במחלקה לפסיכולוגיה. ד"ר כנפו היה עמית קרייטמן לפוסט-דוק באוניברסיטת בן-גוריון במשך שנתיים, ולאחר מכן שהה בפוסט דוק בקינגס קולג' - אוניברסיטת לונדון (2003-2004). הוא ישוחח על חשיבות הפוסט-דוק לקריירה אקדמית ועל שינויי תחומים במעבר בין מוסדות מחקר.

ד"ר טל דינגוט אלכופר היא מרצה במחלקה ליחסים בינלאומיים. ד"ר דינגוט אלכופר שהתה שנה בפוסט דוק ב- Munk Centre for International Studies בטורונטו (2003-4) ושנה נוספת של פוסט דוק במכון דיוויס ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית. ד"ר דינגוט אלכופר תחלוק מידע לגבי מילגת הלברט ללימודי פוסט דוק בטורונטו.

ד"ר גדעון רהט הוא מרצה בכיר במחלקה למדע המדינה. ד"ר רהט שהה בפוסט דוק בסטנפורד (2001-2002) ובשבתון באירווין וישמח לחלוק את נסיונו הקליפורני, החל בחיפוש מקום ומימון וכלה בבעיות התמקמות ןהשתלבות

תאריך: יום חמישי, 26 במרץ 2009, שעה 10.30-12.00 חדר 3510 (חדר סמינרים של המחלקה לסוציולוגיה).

בכוונתנו להגיש כיבוד קל ולהזמין חדר בגודל מתאים לכן אנו מבקשים אתכם לאשר השתתפות אצל גב' אביטל מדסון


.


המפגש השמיני: מפגש על "תהליכי כתיבה ומחסומי כתיבה", עם ד"ר יופי תירוש

נושא: המפגש השלישי של סמסטר ב' יוקדש לכתיבה ומחסומי כתיבה. דוקטורנטים רבים עובדים בתנאים של בידוד ושל דחיינות, ומנהלים יחסי אהבה-שנאה עם הכתיבה. מטרתו של המפגש היא לנפץ מיתוסים נפוצים על כתיבה, לשפר את איכות החיים של דוקטורנטים ככותבים, להתגבר על מחסומי כתיבה, לגשת נכון לניהול זמן ובכלל לנווט נכון בסבך הקרוי חיי כתיבה.

ד"ר יופי תירוש היא מרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. בנוסף להוראה ולפעילות המחקרית, היא מעבירה סדנאות לתלמידי מחקר בנושאים שאינם זוכים בדרך כלל לתשומת לב ראוייה באקדמיה.

תאריך: יום רביעי, 1 באפריל 2009, 12.15 - 15.30 (שלוש שעות אקדמיות כולל הפסקה) חדר 4212 (עיקבו לראות אם חל שינוי במיקום)

יו"ר המפגש: קית גולדשטיין (המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולגיה)


.

המפגש התשיעי: על "הג'וב טוק והצגת העבודה המחקרית במסגרות מקצועיות", עם ד"ר יופי תירוש

נושא: המפגש הרביעי של סמסטר ב' יוקדש להצגת העבודה המחקרית בסיטואציה של חיפוש עבודה. קונוונציות השיח האקדמי והחלפת הרעיונות הן לא תמיד קלות לעיכול ונעימות. איך מציגים את המחקר שלנו באופן קונסטרוקטיבי, מנהלים דיאלוג פורה ומעשיר, ובונים רשת של עמיתים שמכירים את עבודתנו ומעריכים אותה.

ד"ר יופי תירוש היא מרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. בנוסף להוראה ולפעילות המחקרית, היא מעבירה סדנאות לתלמידי מחקר בנושאים שאינם זוכים בדרך כלל לתשומת לב ראויה באקדמיה.

תאריך: יום רביעי, 22 באפריל , בין השעות 12:15 -14.00 חדר 4212 (חדר סמינרים המחלקה לכלכלה)

יו"ר המפגש: קית גולדשטיין (המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולגיה)


.

המפגש העשירי: "לכתוב דוקטורט, להיות דוקטורנט: מספר עצות ותובנות", עם פרופ' גדי וולפספלד

יו"ר: אורית גזית, סוציולוגיה ויחסים בינלאומיים

המפגש החמישי של סמסטר ב' יערך עם פרופ' גדי וולפספלד. ההרצאה תציע לסטודנטים מספר רעיונות ותובנות המיועדות לסייע בדרך הארוכה והקשה של כתיבת דיסרטציה. ההרצאה תציע מספר עצות שיסייעו לתלמידי דוקטורט להתכונן למסע הארוך שבסופו התואר הנכסף "דוקטור". הנושאים שיכוסו יעסקו בשאלה כיצד לנסח שאלת מחקר טוב, רמת הפירוט הנדרשת בהכנת הצעת מחקר, כיצד למקסם את התועלת מחברי הוועדה המלווה, פרסום מאמרים במהלך הדוקטורט, תכנון זמן למחקר וכתיבה, גיבוש הקול המחקרי (דהיינו, כיצד להבטיח שבאמת יש לך "תזה") וכיצד להימנע משגיאות נפוצות.

פרופ' גדי וולפספלד הוא פרופסור מן המניין במחלקות למדע המדינה ותקשורת באוניברסיטה העברית בירושלים. פרופ' וולפספלד מחזיק בקתדרה ע"ש דני ארנולד לתקשורת באוניברסיטה וכיהן כמנהל מכון לוי אשכול למחקר כלכלי, חברתי ופוליטי.

תאריך: יום רביעי, 13 במאי 2009, 12.30-14.00 חדר 4212 (חדר הסמינרים של המחלקה לכלכלה).


.

כלים אישיים